3rd HCS User Meeting/3rd Imaging Academy Day 2
Workshop
Seminarium
Informacje ogólne
Termin szkolenia: 15 April 2025
Czas trwania szkolenia: 2 dni
Miejsce szkolenia: IPPT PAN ul. Pawińskiego 5B, Warszawa
Symbol szkolenia: 3IMAGIN2025
Osoby prowadzące Dr Marek Michałowski, Przemysław Zieliński
Cena szkolenia od pierwszej osoby:
Cena netto: 299.00 zł
Cena brutto: 367.77 zł
Cena szkolenia od drugiej i kolejnej osoby:
Cena netto: 299.00 zł
Cena brutto: 367.77 zł
Liczba wolnych miejsc: 10/30
O spotkaniu
Cel szkolenia oraz zakres merytoryczny:
W imieniu firmy Revvity Inc, naszego partnera – Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN w Warszawie, oraz własnym serdecznie zapraszamy do udziału w Trzecim Spotkaniu Użytkowników HCS i Trzeciej Akademii Obrazowania™ Pro-Environment!
Trzecie Spotkanie Użytkowników to okazją do kolejnego spotkania użytkowników systemów OperaTM Phenix i OperattaTM Revvity INC, nawiązywania kontaktów naukowych, wymiany doświadczeń oraz dyskusji.
Trzecia Akademia Obrazowania będzie skoncentrowana na nowościach w oprogramowaniu do systemów HCS oraz różnorodności aplikacji, do których wykorzystywane są te systemy.
Program Spotkania i Akademii adresowany jest zarówno do doświadczonych użytkowników HCS, użytkowników rozpoczynających pracę z tymi systemami oraz dla wszystkich zainteresowanych tą technologią obrazowania.
O technologii:
High Content Screening to wysokoprzepustowa, automatyczna, wieloparametrowa mikroskopia konfokalna, fluorescencyjna i światłą przechodzącego. HCS Pozwala na pełną automatyzację procesu obrazowania, analizy obrazu i przekształcania danych obrazowych w matematyczne gwarantuje wysoką standaryzację procesu, co w połączeniu z możliwością prowadzenia analiz wieloparametrowych i wysoką przepustowością umożliwia wykorzystanie technologii HCS do rozwoju badań podstawowych, jak również wielu etapów badań przedklinicznych.
Forma szkolenia:
Seminarium i warsztaty
Program
DAY 2 – Tuesday, April 15th
3nd Imaging Academy Pro-Environment
Morning session:
9:00 New features in HCS Revvity Software (Laurienne Davignon, Field Application Scientist, Revvity Inc.)
9:30 Service Tips/Service Q&A (Przemysław Zieliński; Service Leader Life Sciences Pro-Environment)
10:45 Coffee break
11:00 HCS Operetta CLS experiment presentation in practice (Jarosław Walczak; IPPT PAS/Inventro S.A)
11:00 (Parallel session) Revvity Field Application Scientist Consultations (Laurianne Davignon; Revvity) – Coffe in the meantime
14:00 Lunch
Afternoon Session
15:00 Closing remarks, Certificates, final Q&A session
16:00 The end of the event
Osoby prowadzące
Marek Michałowski
W Pro-Environment jest Life Science Product Manager’em od 2019 roku. Wcześniej pracował w Instytucie Biochemii UW, w Wydziale Badawczym Biotechnologii TZF Polfa SA oraz w firmach handlowych takich jak BD Polska, Diag-Med, czy Bioanalytic.

Posiada tytuł Magistra Biologii w specjalności Biologia Molekularna uzyskany na Uniwersytecie Warszawskim.
Marek wnosi do naszej firmy ciągłą chęć nauki oraz doświadczenie w pracy laboratoryjnej, jak również w doborze oraz sprzedaży aparatury do prac badawczych, szczególnie z zakresu obrazowania: komórkowego oraz In Vivo, które są jego pasją.
W chwilach wolnych zwiedza, chodzi po górach, śpiewa smutne piosenki przy gitarze, stara się poznawać coraz ciekawszych ludzi.
Przemysław Zieliński
Inżynier serwisu Life Science. Do zespołu Pro-Environment Polska dołączył w czerwcu 2021 r. wzmacniając Dział Serwisu.

Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej na kierunku Automatyka i Robotyka. Posiada wieloletnie doświadczenie serwisowe w branży laboratoryjnej oraz przemyśle.
Przemysław wnosi do naszej firmy bogate doświadczenie w zakresie instalacji, napraw, kwalifikacji i walidacji sprzętu laboratoryjnego, połączone z biznesowym zrozumieniem potrzeb klienta. Nastawiony na realizację celu, nie zawsze zgodnie z utartymi schematami.
Pasjonat nowinek technologicznych, kolekcjoner elektronarzędzi ulubionej amerykańskiej marki, które posiada uporządkowane w najmniejszym szczególe.
Wierny czytelnik powieści Tom’a Clancy’ego.
Może godzinami opowiadać o technice wojskowej. Entuzjasta modelarstwa… wojskowego rzecz jasna.