
Dział B+R



Własny produkt
Innowacyjne sensory
do badań żywności
Wierząc, że przyszłość analityki wykracza daleko poza laboratorium prowadzimy prace badawczo rozwojowe nad podręcznymi sensorami do badania żywności.
Naszym celem jest opracowanie czujników wykrywających laktozę, metale ciężkie, gluten, fruktany oraz szkodliwe metabolity pleśni w żywności, które umożliwią użytkownikom indywidualnym samodzielne zbadanie tych produktów bez potrzeby analizowania ich aparaturą badawczą w laboratorium. W chwili realizujemy trzy projekty w tym zakresie, które dofinansowane są z Funduszy Europejskich.

Współpraca
Współpraca z Uczelniami
i Instytutami Badawczymi
Dzięki wieloletniej współpracy z Uniwersytetem Warszawskim, zarówno nasza siedziba jak i laboratorium pokazowe znajdują się na terenie Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW.
Ta lokalizacja umożliwia nam wspólne, efektywne prowadzenie prac B+R pozwalając na łatwiejszy i szybszy transfer najnowszych technologii i know-how ze świata nauki do przemysłu produktów takich jak opracowywane wspólnie sensory do badań żywności. Innym przykładem współpracy naukowej, może być nasza kooperacja z Zakładem Biofizyki IBB PAN, gdzie wspólnie prowadzimy oznaczenia zawartości metali w pojedynczych komórkach, dzięki unikalnej technologii Single Cell-ICP-MS.


Ludzie
Pełni pasji naukowcy i specjaliści
Zespół Pro-Environment Polska tworzą twórczy, dociekliwi specjaliści z wieloletnim doświadczeniem praktycznym, którzy opracowują nowe metody analityczne, wdrażają nowe aplikacje, a także tworzą oraz wprowadzają metodyki pomiarowe opartych na polskich i europejskich normach.
Materiały dotyczące naszej
działalności B+R
Metoda oznaczania mikroplastików wykorzystująca mikroskopię w podczerwieni
Autor/y:
Bartłomiej Koźniewski
Grzegorz Gołąb

Bank Gospodarstwa Krajowego – INNOWACYJNE HISTORIE Kredyt technologiczny FENG 2021-2027
,,… Stosunkowo świeże zagrożenie, jakim są mikroplastiki, jest trudne do wykrycia i oceny w badaniach laboratoryjnych. Opierając się na mikroskopii podczerwieni – technice, która w większej skali pozwala na identyfikację materiałów z tworzyw sztucznych – opracowaliśmy pierwszą na świecie technikę badania tych zanieczyszczeń…”

Publikacje naukowe, noty aplikacyjne i doniesienia konferencyjne
Jako, że chcemy dzielić się wynikami naszej działalności badawczo rozwojowej, nasze doświadczenie i zaangażowanie w prace badawcze własne oraz współpracujących z nami Zespołów naukowych od wielu lat skutkuje powstawaniem publikacji, not aplikacyjnych i doniesień konferencyjnych.